FOTOGRAFIA NOWORODKOWA

FOTOGRAFIA NOWORODKOWA

niedziela, 14 października 2012

Akcja "Bezpieczny noworodek" na sesji

Z wielką przyjemnością dołączam się do pierwszej w Polsce akcji
 "Bezpieczny noworodek na sesji".

 Jest to akcja mająca na celu zwiększenie świadomości rodziców oraz fotografów odnośnie BEZPIECZEŃSTWA  fotografowanych maluszków - że stoi ono zawsze na pierwszym miejscu!Bezpieczeństwo i komfort maluszka jest podczas sesji najważniejszy, dlatego każde dzieciątko jest traktowane przeze mnie jak własne. Zawsze powinno mu być cieplutko, dlatego  temperatura w studio musi być odpowiednio przygotowana - ja jak i wielu profesjonalnych fotografów dziecięcych korzystam tu z pomocy termowentylatora. Poza tym pomiędzy ujęciami maleństwa są okrywane kocykami bądź tulone w ramionach rodziców.

Maleństwo ma zawsze pełen brzuszek, a w razie prośby o więcej mleczka z pomocą rusza natychmiast czuwająca tuż obok mama.

Wygodne i bezpieczne pozycje! Maleństwa nigdy nie są układane w sposób dla nich niewygodny  lub zagrażający ich bezpieczeństwu, dlatego niektóre ujęcia wymagają pomocy jednego z rodziców. np.lekkie podparcie ciężkiej główki noworodka (zdjęcie poniżej).


Podczas wszystkich ujęć, nawet tych, które nie wymagają asekuracji, bo maluszek śpi w wygodnym koszyczku, i tak zawsze tuż obok maleństwa czuwa przynajmniej jedno z rodziców.


 Cała reszta dopracowywana jest już w programie graficznym - ze zdjęć znikają pomocne dłonie rodziców, natomiast maluszek wygląda tak, jakby samodzielnie trzymał główkę:)

Kochani rodzice, jeżeli mimo tego artykułu nadal macie wątpliwości i obawy lub pewne sprawy są dla Was niejasne, a bardzo chcielibyście sprawić swojemu maleństwu tą niezwykłą pamiątkę w postaci sesji noworodkowej, proszę o kontakt, a odpowiem na każde pytanie!